Człowiek bez barier

Drukuj

Portal niepelnosprawni.pl zorganizował plebiscyt „Człowiek bez barier”, w którym internauci mieli okazję wybrać człowieka, dla którego niepełnosprawność nie stanowi żadnych przeszkód. Tym razem zwycięstwo w kategorii „Nagroda publiczności” przypadło Bawerowi Aondo-Akaa.

 

czlowiekbezbarierKim jest dr Aondo-Akaa? W skrócie: człowiekiem łamiącym wszelkie istniejące schematy! Jako mulat już trzy razy pojawiał się na Marszu Niepodległości, choć według krążących stereotypów, powinien zostać stamtąd wyrzucony przez „krewkich piewców czystości rasowej”. Mimo czterokończynowego poorażenia mózgowego, ożenił się i obronił doktorat z zakresu teologii.

 

Jest również działaczem w Fundacji Pro-Prawo do Życia. Niepełnosprawność nie przeszkadza mu w braniu czynnego udziału w pikietach i innych akcjach, a wada wymowy nie przeszkodziła mu w dyskusji z feministkami podczas czarnych protestów. Całość akcji została udokumentowana pięknym filmem, dostępnym na fanpage’u dra Aondo-Akaa.

 

3 grudnia odbył się w Krakowie Kongres Wartości Życia Osób Niepełnosprawnych, którego dr Bawer Aondo-Akaa jest organizatorem. Była tam mowa o niepełnosprawności od poczęcia aż do śmierci, poruszone zostały aspekty prawne, macierzyństwo kobiet niepełnosprawnych, tak utrudnione przez dzisiejsze ośrodki pomocy społecznej, nieraz chętne do zabierania dzieci oraz wiele innych tematów.

 

Ta lista nie wyczerpuje wszystkich aktywności dr. Aondo-Akaa. Ciężko tu nie pokusić się o pytanie: a co Tobie przeszkadza działać w obronie wartości patriotycznych? A co Tobie przeszkadza działać w obronie życia? Jaka jest Twoja wymówka? Dla niego nie jest nią wózek ani żadna inna przeszkoda.

 

Karolina Jurkowska

Tags: , ,
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account